Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Zapraszamy do udziału w konkursie – pt. „Moja przygoda z Henrykiem Sienkiewiczem – pisarzem, publicystą i podróżnikiem”

Zapraszamy do udziału w konkursie – pt. „Moja przygoda z Henrykiem Sienkiewiczem – pisarzem, publicystą i podróżnikiem”

Starosta Sierpecki, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sierpcu oraz Biblioteka Pedagogiczna w Płocku  zapraszają do udziału w konkursie literacko-plastycznym pt. „Moja przygoda z Henrykiem Sienkiewiczem – pisarzem, publicystą i podróżnikiem”.

Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy o osobie i twórczości Henryka Sienkiewicza. To także okazja do pobudzania wrażliwości literackiej i aktywności twórczej uczniów, odkrywania talentów oraz tworzenia możliwości szerszej ich prezentacji poprzez zorganizowanie wystawy prac konkursowych. Wydarzenie to jest również elementem realizacji uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie ogłoszenia roku 2016 „Rokiem Henryka Sienkiewicza na Mazowszu” oraz uchwały Senatu RP ustanawiającej rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

Na zgłoszenia i prace czekamy do 31 maja 2016 roku, należy je dostarczyć osobiście lub drogą pocztową do siedziby Organizatora – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sierpcu ul. Mjra Henryka Sucharskiego 2, 09-200 Sierpc lub do siedziby gminnych bibliotek publicznych w powiecie sierpeckim tj.: Gminnej Biblioteki Publicznej w Gozdowie, ul. Krystyna Gozdawy 19, 09-213 Gozdowo; Gminnej Biblioteki Publicznej  w Mochowie, Mochowo-Parcele 1, 09-214 Mochowo; Gminnej Biblioteki Publicznej w Rościszewie,  ul. Armii Krajowej 1, 09-204 Rościszewo; Gminnej Biblioteki Publicznej w Sierpcu z s. w Borkowie Kościelnym, ul. Szkolnej 6, 09-200 Sierpc; Gminnej Biblioteki Publicznej  w Szczutowie, ul. 3 Maja 41, 09-227 Szczutowo; Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawidzu Kościelnym,  ul. Mazowieckiej  24, 09-226 Zawidz Kościelny.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli:

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Starosta Sierpecki Jan Laskowski

 

REGULAMIN Konkursu

formularz zgłoszeniowy – załącznik nr 1

 

Kontakt w sprawie konkursu:

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sierpcu – tel. 24 275-29-71; e-mail: pbpsierpc@interia.pl

Starostwo Powiatowe w Sierpcu – tel. 24 275-91-04; e-mail: promocja@powiat.sierpc.pl

image_pdfimage_print
Skip to content