Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

ZABAWA CHOINKOWA

ZABAWA CHOINKOWA

Dnia 20 stycznia 2017 r. w Domu Nauczyciela w Sierpcu odbyła się zabawa choinkowa dla podopiecznych Sierpeckiego Stowarzyszenia „Szansa na Życie” i ich rodziców. Jest to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w Stowarzyszeniu.

Imprezę rozpoczęli Prezes Stowarzyszenia Pani Bożena Tober i Honorowy Prezes Stowarzyszenia Pan Wojciech Rychter, którzy powitali wszystkich przybyłych i życzyli dobrej zabawy.

Zabawę choinkową przygotowali i poprowadzili Wolontariusze „Szansy na Życie” tj. Kasia Wiśniewska, Renata Będzikowska, Karolina Białek, Emilia Bućkowska, Klaudia Grzybowska, Iga Olczak, Marysia Skowrońska, Ania Lewandowska, Ola Radecka, Kasia Pilewska, Gosia Kowalska, Agnieszka Galińska, Natalia Zwolińska, Patryk Szczepański
i Szymon Wojciechowski. Urozmaicili ją wieloma konkursami i różnymi zabawami,
za które dzieci odbierały drobne nagrody. Uczestnicy zabawy mogli m.in. zaprezentować swoje umiejętności taneczne, wokalne, artystyczne i recytatorskie. Mogli też skorzystać
z dodatkowej atrakcji czyli malowania twarzy. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. W trakcie zabawy pojawił się najbardziej oczekiwany gość – Mikołaj, którego wszyscy serdecznie przywitali. Każde dziecko otrzymało paczkę, niektóre z nich zaśpiewały lub wyrecytowały wierszyk dla Mikołaja. Na zakończenie wybrano królową i króla zabawy choinkowej. Zostali nimi Oliwia Tomaszewska i Mariusz Witkowski.

Zarząd Stowarzyszenia dla wszystkich przygotował poczęstunek – owoce, napoje, ciastka i cukierki.

Taniec to nieoceniona metoda terapeutyczna. Wesoła muzyka i widok tańczących kolegów i koleżanek zmotywował do ruchu niejednego, do tej pory mało aktywnego, uczestnika zabawy choinkowej.

Tego typu imprezy to dobra okazja do spotkania się, nawiązania nowych znajomości, wspólnej zabawy i przełamania własnej nieśmiałości. Uśmiechy i wypieki na twarzach dzieci potwierdziły, że impreza była udana.

                                               
Opr. Kasia Wiśniewska

image_pdfimage_print
Skip to content