XXVI Sesja Rady Powiatu w Sierpcu

W dniu 29 września br. (czwartek) o godzinie 11:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu, przy ul. Świętokrzyskiej 2a odbędzie się XXVI Sesja Rady Powiatu w Sierpcu.

Porządek obrad:

I CZĘŚĆ

1. Otwarcie obrad i stwierdzenie ich prawomocności. Powołanie Sekretarza obrad.

2. Przyjęcie protokołów z obrad Rady Powiatu w Sierpcu:

1) Nr XXIV.2016 z dnia 31 sierpnia 2016 roku,

2) Nr XXV.2016 z dnia 9 września 2016 roku.

3. Ustalenie porządku obrad.

4. Informacje Przewodniczącego, Przewodniczących Komisji i Klubów.

5. Informacja Starosty o pracy Zarządu Powiatu między sesjami Rady Powiatu.

6. Interpelacje i zapytania radnych.

7. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia „Programu działań profilaktyczno – edukacyjnych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie Powiatu Sierpeckiego na lata 2016-2020” .

8. Podjęcie uchwały w sprawie połączenia jednostek budżetowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu i Ponadgminnej Świetlicy Środowiskowej w Sierpcu .

9. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Budżetu Powiatu Sierpeckiego na 2016 rok .

10. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej Gminie Miasto Sierpc .

11. Zapoznanie się z informacją z wykonania budżetu oraz wieloletnią prognozą finansową Powiatu Sierpeckiego za I półrocze 2016 roku.

12. Podjęcie oświadczenia w sprawie przyznania tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Sierpeckiego” dla Zespołu Szkół Nr 1 im. Gen Jose de San Martin w Sierpcu.

13. Sprawy różne.

II CZĘŚĆ (Boguszewiec 34A) około godziny 14:00.

1. Omówienie możliwości współpracy i realizacji wspólnych przedsięwzięć z samorządowcami Powiatu Rypińskiego.

2. Zamknięcie obrad.

PRZEWODNICZĄCY RADY