Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

XV Regionalna Biesiada Seniorów

XV Regionalna Biesiada Seniorów

Tradycyjnie na początku lata w Mochowie organizowana jest Regionalna Biesiada Seniorów, będąca przeglądem amatorskiej twórczości artystycznej seniorów. Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Przemysław Burzyński Starosta Powiatu Sierpeckiego. W spotkaniu wziął także udział Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Sławomir Olejniczak.

W sobotę na mochowskiej scenie zaprezentowało swój dorobek około 300 artystów. Były chóry, zespoły wokalno-instrumentalne i soliści. Przed otwarciem biesiady układy taneczne (kujawiaka i oberka) zaprezentowały dzieci z Zespołu Tańca Ludowego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mochowie.

Następnie prowadząca Sylwia Krajewska, kierownik „Klubu Seniora+” w Mochowie, poprosiła o otwarcie biesiady przez Prezes Klubu Seniora w Mochowie Ewę Starczewską oraz Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Kopczyńskiego. Wójt życzył zespołom jak najlepszych prezentacji przygotowanych repertuarów. Podkreślił przy tym, jak ważna jest integracja międzypokoleniowa i powracanie do korzeni.

📌 Starosta Sierpecki Przemysław Burzyński przekazał zebranym wiele ciepłych słów, życząc mnóstwa muzycznych emocji i wrażeń.

Liczba uczestniczących w Biesiadzie emeryckich zespołów zwiększa się z roku na rok tak jak ich poziom ich muzycznego przygotowania. Niektóre utwory z pewnością przywołały wiele wspomnień i dostarczyły intensywnych emocji i wzruszeń. Cieszy to organizatorów i utwierdza w przekonaniu, że przegląd jest ważnym i potrzebnym wydarzeniem skierowanym do seniorów.

Podczas biesiady obchodzony był Jubileusz 20-lecia działalności Chóru „Złota Jesień” z Mochowa.

Tekst i foto Urząd Gminy w Mochowie

image_pdfimage_print
Skip to content