XLII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W piątek 5 kwietnia 2019 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu odbyły się eliminacje powiatowe do XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W trakcie eliminacji wyłonione zostały szkoły, które będą reprezentowały powiat sierpecki podczas eliminacji rejonowych w Gostyninie.

Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu, Starostwo Powiatowe w Sierpcu i Urząd Miasta Sierpca – to główni organizatorzy powiatowych eliminacji do 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który przygotowany we wcześniejszym okresie został przeprowadzony w dniu 5 kwietnia 2019 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

W tym roku o tytuł najlepszej drużyny w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu naszego powiatu w eliminacjach powiatowych rywalizowały 4 drużyny ze szkół podstawowych oraz 7 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych II grupy wiekowej.
Celem takich turniejów jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad poruszania się po drogach.
Po omówieniu regulaminu eliminacji powiatowych przez Asystenta Wydziału Ruchu Drogowego st. asp. Marcina Lewandowskiego uczestnicy eliminacji przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, a także zasad pierwszeństwa przejazdu obowiązujących na skrzyżowaniach.
Przeprowadzone eliminacje powiatowe wyłoniły dwie zwycięskie drużyny, które w najbliższym czasie będą reprezentowały powiat sierpecki na szczeblu rejonowym w Gostyninie. Szkoły podstawowe reprezentować będzie Szkoła Podstawowa w Gozdowie, a szkoły gimnazjalne – Szkoła Podstawowa z Bledzewa.
Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy eliminacji z rąk Starosty Sierpeckiego Pana Mariusza Turalskiego, Wicestarosty Sierpeckiego Pana Jarosława Ocickiego, Burmistrza Miasta Sierpca Pana Jarosława Perzyńskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu mł. insp. Mariusza Kryszkowskiego, p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego kom. Piotra Kalkowskiego oraz Asystenta Wydziału Ruchu Drogowego st. asp. Marcina Lewandowskiego otrzymali dyplomy, rowerowe zestawy odblaskowe, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Sierpeckiego i Burmistrza Miasta Sierpca.

Laureatom eliminacji powiatowych gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnych etapów eliminacji do XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

tekst: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/…/29101,XLII-Ogolnopol…

fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu