Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

XI Biesiada Seniorów w Mochowie

XI Biesiada Seniorów w Mochowie

Tegoroczna XI Biesiada Seniorów odbyła się w sobotę 14 lipca na placu przy zespole szkół w Mochowie. Wzięło w niej udział prawie 300 śpiewających seniorów z 17 zespołów. 🎷
Każdy z zespołów zaprezentował się w trzech utworach. Jeden to była pieśń patriotyczna w związku ze 100 leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz po dwie piosenki ludowe lub biesiadne.

Licznie zebranej publiczności swój najnowszy dorobek artystyczny przedstawili chór „Złota Jesień” z Mochowa, chór „Retro” z Płocka, chór „Bielszczanie” z Bielska, „Vena” z Tłuchowa, „Melodia”ze Szczawina Kościelnego, „Skrwilenianki” ze Skrwilna, „Nad Wkrą” z Bieżunia, zespoły „Uśmiech Seniora” z Drobina, „Wrzosy” i „Srebrny Włos” z Rypina, „Radosne Serca” z Łęgu, „Sami Swoi” z Brudzenia”, „Sierpczanie” i „Weseli Seniorzy” z Sierpca, „Sami Swoi” z Obrowa, „Bandoska” z Koziebród , kapela Janka z Mochowa oraz solista Kazimierz Radwański z Brudzenia.

Wręczenia upominków, dyplomów i pamiątkowych pucharów dokonali wspólnie: Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, Wicestarosta Sierpecki Wojciech Rychter oraz Członek Zarządu Powiatu Sławomir Olejniczak.

tekst/foto Gminna Biblioteka Publiczna w Mochowie

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres gbpmochowo5@wp.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

image_pdfimage_print
Skip to content