X Rejonowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w ZSS w Zawidzu

Już po raz dziesiąty w ZSS w Zawidzu odbył się Rejonowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Sierpeckiego Pan Jan Laskowski oraz Wójt Gminy Zawidz Pan Dariusz Franczak. Udział w nim wzięło 60 uczestników z powiatu sierpeckiego, płockiego, żuromińskiego i kujawsko – pomorskiego. Uczestników przygotowywali nauczyciele muzyki i języków obcych. Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – soliści i zespoły. Występy oceniane były przez jury, w skład którego weszli: pani Mariola Marciniak – nauczyciel języka angielskiego, pan Andrzej Wojtas – nauczyciel państwowej Szkoły Muzycznej w Sierpcu, pan Paweł Sosiński – muzyk, Klaudia Adamowicz – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki:

Szkoły ponadgimnazjalne – soliści:
I m – nie przyznano
II m – Wioletta Jankowska – Technikum w Zawidzu Kościelnym
III m – Sylwia Zarecka – Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu

Szkoły ponadgimnazjalne – zespoły:
I m – nie przyznano
II m – Jakub Giziński, Konrad Nowakowski, Konrad Nowicki – Liceum Ogólnokształcące w Zawidzu Kościelnym
III m – zespół RYTM – Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu

Szkoły gimnazjalne – soliści:
I m – ex aequo Julia Górczyńska – Gimnazjum w Karnkowie, Dominika Żaczek – Gimnazjum w Bielsku
II m – Aleksandra Osiecka – Gimnazjum w Koziebrodach
III m – Joanna Budka – Gimnazjum w Bieżuniu

Szkoły gimnazjalne – zespoły:
I m – ex aequo zespół FA-SI-DO – Gimnazjum Publiczne w Zawidzu Kościelnym, zespół OD CZASU DO CZASU – Gimnazjum w Karnkowie
II m – zespół TOMCIO PALUCHY – Gimnazjum w Szczutowie
III m – Natalia Jędrzejak, Gabriela Kamińska – Gimnazjum Publiczne w Zawidzu Kościelnym

Laureaci konkursu otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe.

info: ZSS w Zawidzu