Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Wyróżnienie dla Starosty i Powiatu Sierpeckiego !

Wyróżnienie dla Starosty i Powiatu Sierpeckiego !

W piątek 2 grudnia br. w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorami spotkania byli Oddział Mazowieckiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Podczas Gali Starosta Sierpecki Jan Laskowski otrzymał wyróżnienie za działania podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych. W tak uroczystym dniu Staroście towarzyszyli: Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Gorczyca, Wojciech Rychter Powiatowy Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych oraz członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Szansa na Życie. Galę uświetnił występ artystyczny zespołu tańca „Mazowiacy” oraz spektakl teatralny aktorów z Fundacji „Nie tylko”.

Powiat sierpecki podejmuje szereg działań na rzecz osób z niepełnosprawnością. Wykorzystał szanse na pozyskiwanie z powodzeniem środki na rzecz osób z niepełnosprawnościami, m.in. ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Powiat (przy pomocy PCPR w Sierpcu) realizował trzy projekty: „Z Wami-dla Was” 7.1.2 PO KL Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez pcpr, „Asystent Osoby Niepełnosprawnej – realna pomoc i wsparcie” 7.4 PO KL,  „PRACA-trzeba działać a nie czekać” 7.4 PO KL. W nowym okresie programowania 2014-2020 w okresie od 1 stycznia 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku Powiat Sierpecki będzie realizował projekt „Włącz Aktywność”. Wartość projektu: 583 628,21 zł. Udział własny projektu: 116 725,64 zł. (będzie sfinansowany ze środków PFRON w ramach programu wyrównywania różnic między regionami). Celem głównym projektu jest  zwiększenie szans na zatrudnienie i zapobieganie wykluczeniu społecznemu wśród 25 kobiet i 25 mężczyzn w okresie 01.01.2017r. – 30.06.2018r. poprzez realizację usług aktywnej integracji, pracę socjalną, staże zawodowe i działania środowiskowe. 

image_pdfimage_print
Skip to content