1

Wyjątkowi goście w LO

W dniach 29 lutego – 4 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu gościli studenci z Japonii, Indii i Indonezji.

Szkoła nawiązała kontakt z przedstawicielami międzynarodowej organizacji AIESEC, która ma siedzibę w Warszawie i organizuje wymianę studentów na całym świecie. Była to już kolejna edycja projektu PEACE CROSS – CULTURAL UNDERSTANIG.
Zagraniczni goście opowiadali o swoich krajach, tradycjach i kulturze. Zajęcia odbywały się we wszystkich grupach językowych na poziomie kontynuacyjnym. Uczniowie naszej szkoły zadawali pytania i prowadzili rozmowy ze studentami. Dla sierpeckiej młodzieży było to nowe, a zarazem ciekawe doświadczenie, ale przede wszystkim możliwość swobodnego komunikowania się w języku angielskim. Licealiści i goście spędzili wspólnie czas nie tylko w szkole, ale też i poza nią. Razem zwiedzili Sierpc, Skansen oraz CKiSz.
Ogromne podziękowania należą się: Aleksandrze Joniak, Janowi Domańskiemu oraz Piotrowi Korytowskiemu. Uczniowie oraz ich rodzice gościli zagranicznych studentów w swoich domach.

LO Sierpc