Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Wolontariusze w Sejmie RP

Wolontariusze w Sejmie RP

Dnia 14 marca 2018 r. czterdziestoosobowa grupa, tj. Wolontariusze z powiatu sierpeckiego i podopieczni Sierpeckiego Stowarzyszenia „Szansa na Życie” wraz z Wicestarostą Sierpeckim Wojciechem Rychterem wyjechała do Warszawy.

Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Sejmu. Po Gmachu Parlamentu chodziliśmy z przewodnikiem. Na holu głównym obejrzeliśmy makietę – kompleks budynków sejmowych Mijaliśmy sale parlamentarne, sale konferencyjne, sale komisji parlamentarnych, biura poszczególnych ugrupowań politycznych oraz pamiątkowe tablice. W Sali Posiedzeń Sejmu każdy mógł usiąść w zielonym fotelu na galerii i obejrzeć cały widok sali, w której zapadają ważne uchwały i decyzje, toczą się burzliwe dyskusje miedzy ugrupowaniami parlamentarnymi. Mieliśmy zaszczyt spotkać się z Panem Piotrem Zgorzelskim Posłem na Sejm RP i Panem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem Prezesem PSL i Posłem na Sejm RP.

W Restauracji Sejmowej zjedliśmy obiad z deserem, który zasponsorował Pan Piotr Zgorzelski. Na zakończenie pobytu w Sejmie otrzymaliśmy upominki.

Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia rekreacyjno-sportowe w „Hangarze 646” Mokotów (park trampolin). Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi Piotrowi Zgorzelskiemu i Wicestaroście Sierpeckiemu Wojciechowi Rychterowi za zasponsorowanie i zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki.

Wolontariusze

 

image_pdfimage_print
Skip to content