Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI MŁAWY

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI MŁAWY

W czwartek 14 lutego br.  Starostwo Powiatowe w Sierpcu odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych z Mławy: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Pol i Wicestarosta Mławski Zbigniew Markiewicz. W spotkaniu uczestniczył Poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak, Starosta Sierpecki Mariusz Turalski, Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu Piotr Tyndorf.

Spotkanie dotyczyło głównie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu. Przedstawiciele Mławy od samego początku przyglądali się postępom prac budowy hali. Nowy obiekt sportowy na tyle spodobał się włodarzom Mławy, że postanowili wybudować podobny w swoim mieście. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy w sali konferencyjnej starostwa, aby goście od podstaw poznali przebieg i procedury budowy hali. Był to czas na pytania i dyskusję. Poseł Waldemar Olejniczak opowiedział władzom Mławy jak pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej”.
Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie nowego obiektu sportowego. Goście oglądali hale sportową, pokój nauczycielski, przestronne szatnie, pomieszczenia sanitarne, magazyn podręczny, siłownie.
Podczas spotkania poruszono również tematy dotyczące współpracy na kanwie gospodarczej i turystycznej, wymieniono się doświadczeniami oraz omówiono problemy szkolnictwa i służby zdrowia.

 

 

 

image_pdfimage_print
Skip to content