Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

WIOSENNA OFERTA MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

WIOSENNA OFERTA MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

A PO LUTYM MARZEC SPIESZY…KONIEC ZIMY WSZYSTKICH CIESZY !WIOSENNA OFERTA MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU. Wraz z nadejściem wiosny cały świat wybudza się z zimowego uśpienia. Słońce zaczyna mocniej przygrzewać, dzięki czemu w błyskawicznym tempie topnieją resztki śniegu. Aura jest bardziej łaskawa i sprzyja przebywaniu na dworze: robi się cieplej, a mrok zapada coraz później. Z odległych krajów powracają do nas skowronki, bociany i jaskółki, a ich radosne ćwierkanie pozwala stwierdzić z pełnym przekonaniem: NADCHODZI WIOSNA.

Powiew ciepłego wiatru i wiosenne promienie słońca sprawiają, że częściej i chętniej opuszczamy domowe pielesze, aby pospacerować i zaczerpnąć świeżego powietrza, ale przede wszystkim – by podziwiać pierwsze oznaki zmiany pór roku. A te już dziś widać w sierpeckim skansenie. Muzeum zachęca zatem dzieci i młodzież do skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty wiosennej – programu edukacyjnego „Zwyczaje wiosenne na Mazowszu”. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych i realizowana od 1 marca do 30 kwietnia 2015 roku. W cenę 18 zł od osoby wliczony jest bilet ulgowy na teren skansenu, projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”, zwiedzanie ekspozycji wraz z przewodnikiem, przejazd wozem, przygotowanie ogniska oraz zajęcia manualne: pokaz wyrobu palmy i pisanki wielkanocnej lub warsztaty zdobienia kart wielkanocnych. Wybór jednej z dwóch wymienionych atrakcji należy do uczestników, a każda z propozycji stanowi doskonałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Zestawienie zajęć manualnych ze zwiedzaniem, czyli aktywnym spędzeniem czasu na świeżym powietrzu to bardzo atrakcyjna forma spędzenia czasu w sierpeckim muzeum. Propozycje wchodzące w skład pakietu wiosennego z pewnością dostarczą wielu emocji – niezależnie od wieku uczestników.

Tymczasem ratusz w marcu i kwietniu zaprasza na pokazy wykonywania palm i pisanek wielkanocnych. Warsztaty poświęcone są tradycjom wielkanocnym: przybliżają zapomniane nieco dziś obrzędy i zwyczaje towarzyszące tym radosnym Świętom. Łączą prezentację multimedialną „Wielkanoc na Mazowszu” z zajęciami praktycznymi, na które składają się: pokaz zdobienia jajek woskiem oraz samodzielne wykonanie palmy i pisanki przez uczestników zajęć. Na warsztaty uczestnicy przynoszą jajko ugotowane na twardo, ewentualnie gałązkę bukszpanu i bazie, a wykonaną przez siebie palmę i pisankę zabierają do domu. Koszt udziału w zajęciach wynosi 4 zł od osoby.

Aby wziąć udział w specjalnym programie wiosennym wystarczy skontaktować się ze skansenem telefonicznie lub mailowo:
skansen – nr tel. 24 275 28 83 wew. 36 i 37, e-mail: rezerwacje@mwmskansen.pl
Rezerwacje pokazów wykonania palm i pisanek wielkanocnych przyjmuje ratusz:
ratusz – nr tel. 24 275 28 26, e-mail: ratusz@mwmskansen.pl

Program edukacyjny „ZWYCZAJE WIOSENNE NA MAZOWSZU”

Wariant I:
Czas trwania: ok. 4 godzin
Liczba osób: max 45
Cena – 18 zł/osoba

Skład programu:

• Wstęp na teren skansenu
• Pokaz wykonania palmy wielkanocnej i pisanki*
• Projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”
• Przejazd wozem po terenie ekspozycji
• Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
• Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek**
* Prosimy, aby na pokaz wykonania pisanki każdy uczestnik miał 1 ugotowane jajko
** Kiełbaski można dostarczyć we własnym zakresie lub zamówić telefonicznie w skansenowskiej karczmie(na kilka dni przed planowanym przyjazdem). Kontakt: 603 063 545

Wariant II:

Czas trwania: ok. 4 godzin
Liczba osób: max 45
Cena – 18 zł/osoba

Skład programu:

• Wstęp na teren skansenu
• Warsztaty zdobienia karty wielkanocnej
• Projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”
• Przejazd wozem po terenie ekspozycji
• Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
• Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek*
* Kiełbaski można dostarczyć we własnym zakresie lub zamówić telefonicznie w skansenowskiej karczmie (na kilka dni przed planowanym przyjazdem. Kontakt: 603 063 545)

Agnieszka Jezierska – Chalicka

Galeria wiadomości

image_pdfimage_print
Skip to content