Wigilia w Powiatowym Domu Dzieci w Szczutowie

Dnia 21 grudnia w Powiatowym Domu Dziecka w Szczutowie odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli zaproszeni goście m.in. Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Sekretarz Powiatu Agnieszka Malanowska, Dyrektor PCPR w Sierpcu Agnieszka Gorczyca, obecni byli pracownicy placówki oraz najważniejsi – czyli podopieczni PDDz.

W PDD miało miejsce niezwykłe spotkanie przy świątecznym, wigilijnym stole z najbliższymi Przyjaciółmi i całą szczutowską rodziną Piękna choinka, własnoręcznie przyniesiona z lasu,podarowana dzięki uprzejmości pana leśniczego,wigilijny obiad,odświętny strój,wizyta Mikołaja to wszystko jest ważne, ale najważniejsze jest to,że byliśmy razem.
W tym rozpędzonym świecie, pełnym problemów tak ważna jest przyjaźń, poczucie przynależności, bezpieczeństwa.
Jeżeli chcemy,aby Jezus narodził się w nas musimy umieścić go w swoim sercu,w swojej duszy,w swojej rodzinie tak, jak swoimi rękoma bierzemy opłatek i podchodzimy z nim do drugiego człowieka.

Tego życzymy wszystkim ludziom.