Warsztaty artystyczne ” Młodzi w działaniu dla Niepodległej”

Dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu odbyło się uroczyste podsumowanie warsztatów artystycznych pod hasłem „ Młodzi w działaniach dla Niepodległej” . 💯💯💯💯

W dniach 18 – 21 czerwca br. dwudziestu pięciu wychowanków Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu wzięło udział w warsztatach plastycznych i teatralno- literackich w Zakopanem. Uczestnicy warsztatów wykonali szereg rysunków kredkami akwarelowymi, z delikatnym podmalunkiem, uwzględniając pierwszy, drugi i dalszy plan w kompozycjach prac. Warsztaty teatralno – recytatorskie zaowocowały wystawieniem przedstawienia pt. „Cygańskie wesele” z uwzględnieniem tradycji i zwyczajów związanych z obrządkiem zaślubin. Powstały również teksty literackie i przyśpiewki związane z regionami naszego kraju.

Dyplomy, podziękowania oraz drobne upominki młodym artystą wręczyli Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Naczelnik Wydziału Oświaty Zdrowia Bogusława Lewandowska oraz Dyrektor OPP w Sierpcu Renata Przybyłowska.

Autorami dzieł są: Chroboczyńska Amelia, Kędzierska Maria, Przymyłska Paula, Peszyńska Oliwia, Bartkowska Daria, Ptaszyńska Zofia, Skowrońska Kinga, Sikorski Szymon, Adamkowska Wiktoria, Dybikowska Milena, Antoszek Weronika, Krześniak Oliwia, Michalska Wiktoria, Szynacki Sebastian, Obrębski Maciej, Przybyszewska Anna Maria, Wierzbicka Paulina, Grodzicka Anna, Poleszczuk Przemysław, Gumińska Julia , Rynkowska Zofia, Korzyniewski Jakub, Przybyłowski Igor, Oszal Bartosz i Mateusz Golat.