VIII Turniej Karciany w DPS Szczutowo

Turniej Karciany, konkurs kulinarny, gry i zabawy plenerowe, występy artystyczne i pokaz magii – to wszystko można było zobaczyć podczas VIII Turnieju Karcianego.

13 września odbyła się kolejna już VIII edycja turnieju karcianego organizowanego przez Dom Pomocy Społecznej w Szczutowie i Stowarzyszenie „Wspólna Sprawa” działające przy Domu.

Goście 😉

Otwarcia Turnieju dokonał Starosta Sierpecki Jan Laskowski wspólnie z Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie Marią Grażyną Topolewską.

Wśród zaproszonych gości byli obecni m.in.  Wicestarosta Juliusz Gorzkoś, Wiceprzewodniczący Radu Powiatu Marcin Błaszczyk, Wójt Gminy Szczutowo Andrzej Twardowski, Ks. Kan. Marian Orzechowski Proboszcz Parafii w Szczutowie, przedstawiciele DPS: Bądzyń, Brwilno, Ciechanów, Karolinowo, Koszelewo, Miszewo, Młodzieszyn, Nasielsk, Obryte, Płock, Ugoszcz, Zakrzewo, a także mieszkańcy DPS Szczutowo i uczestnicy Działu Wsparcia Dziennego Dzienny Dom Senior +.

Konkurs Kulinarny 😉

Leśny kociołek, szarlotka, polędwiczki z kurkami, bigos i wiele innych pyszności 😉 mniam;) Po raz pierwszy zorganizowano Konkurs Kulinarny „Mięsne i Jarskie Turniejowe Specjały”. Komisja nie miała łatwego zadania, ale po degustacji i obradach udało się wyłonić zwycięzców. III miejsce przypadło panią z DPS Obryte, II miejsce panią z DPS Mieszewo Murowane, a I miejsce zajęły Panie z DPS Młodzieszyn. Nagrody zwycięzcom wręczył starosta sierpecki Jan Laskowski.

Turniej Karciany 😉

Długo nam przyszło czekać na poznanie zwycięzców w turnieju karcianym. Gra w tysiąca była zacięta i trwała bardzo długo. Żaden z graczy nie chciał poddać się tak łatwo. Po 5 godzinach zmagań poznaliśmy zwycięzców VIII edycji Turnieju. Trzecie miejsce zajął Adam Pakieła – DPS Młodzieszyn, II miejsce otrzymał Robert Smoliński – DPS Zakrzewo, a I miejsce zajął Grzegorz Lewandowski – DPS Miszewo Murowane. Nagrody zwycięzcom wręczył wicestarosta sierpecki Juliusz Gorzkoś.

Atrakcje 😉

Na uczestników turnieju czekało masę atrakcji m.in. grill, pokazy magii, wata cukrowa, słodka niespodzianka oraz zabawa taneczna.

Imprezę z całą pewnością należy zaliczyć do udanych.

fot. Ekstra Sierpc, Starostwo Powiatowe w Sierpcu