Uroczyste obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2024 r. odbyły się uroczystości związane ze 233. rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestniczył w nich Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, Radny Rady Powiatu Zbigniew Kopczyński, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński, Radni Rady Miejskiej, służby mundurowe oraz przedstawiciele szkół, placówek, jednostek, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych i harcerze.

Msza święta, której przewodniczył ks. kan. Dariusz Multon, odbyła się w kościele pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.

Uroczysty pochód z pocztami sztandarowymi zakończył się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego pod Centrum Kultury i Sztuki, gdzie odśpiewano hymn oraz złożono kwiaty i zapalono znicze.

Na koniec uczestnicy obchodów mogli wysłuchać utworów granych przez Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą OPS Sierpc.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc, szczególnie klasom policyjnym z sierpeckiego Mechanika za poprowadzenie pochodu i wartę przy pomniku Marszałka Piłsudskiego.