Uroczysta Msza Święta w Intencji Ojczyzny

3 maja br. w Kościele Parafialnym pw. Św. Wita, Modesta i Krasencji w Sierpcu, została odprawiona uroczysta msza święta w intencji ojczyzny.

W obchodach upamiętniających 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wzięli udział przedstawiciele powiatowych i miejskich władz samorządowych, reprezentanci różnych instytucji i stowarzyszeń, i licznie przybyli mieszkańcy.

3 maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była ona pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, drugą po amerykańskiej na świecie. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1971 roku. Ponownie, po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, 3 maja został uznany za święto państwowe na mocy uchwały Sejmu z dnia 29 kwietnia 1919 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990 kiedy to, 6 kwietnia, Sejm ponownie przywrócił to święto.