Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

TURNUS REHABILITACYJNY W „SAJGONIE”

TURNUS REHABILITACYJNY W „SAJGONIE”

W dniach od 05 do 16 czerwca 2017r. dwudziestoosobowa grupa podopiecznych Stowarzyszenia „Szansa na Życie” wraz z opiekunami, Powiatowym Pełnomocnikiem ds. Osób Niepełnosprawnych Panem Wojciechem Rychterem i Wolontariuszami przebywała na turnusie rehabilitacyjno-usprawniającym w Centrum Niezależnego Życia „Sajgon” w Ciechocinku.

Instruktor Michał codziennie prowadził poranną gimnastykę oraz zajęcia na basenie solankowym. Podopieczni mogli także korzystać z hipoterapii na „Ranczu pod Olszyną” oraz z indywidualnych ćwiczeń.
Wolontariusze pomagali podopiecznym, przyrządzali posiłki oraz piekli smaczne ciasta.
W wolnym czasie uczestnicy turnusu grali w tenisa, bilard, korzystali z komputerów oraz zwiedzali Ciechocinek.
Dnia 13 czerwca Honorowy Prezes Stowarzyszenia Pan Wojciech Rychter z kilkoma podopiecznymi pojechał do Płocka na XVI Krajowy Integracyjny Festyn Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Nadzieja 2017”, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Płocku wraz z Krajowym Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” w Płocku. Był to festyn pełen dobrej zabawy.
Na wszystkich czekały grillowane kiełbaski, kaszanka, sałatki, napoje oraz szeroki wachlarz atrakcji m.in. występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży, konkursy, pogadanki, prezentacja motocykla policyjnego, malowanie twarzy. Na zakończenie odbyła się wspólna integracyjna zabawa taneczna.
„Wszystko co dobre, szybko się kończy”. Na zakończenie turnusu zorganizowano grill i terapię taneczną. Wolontariusze otrzymali Certyfikaty ukończenia Warsztatów Wolontariatu i Specjalistycznej Opieki Pourazowej.
Był to udany integracyjny wyjazd, który zapewne na długo pozostanie w pamięci, przede wszystkim tych, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w takim turnusie.

image_pdfimage_print
Skip to content