Sukces Roberta Nowickiego w Pomorskim Konkursie Matematycznym „Wygraj Indeks”

21 marca 2015 roku odbył się finał Pomorskiego Konkursu Matematycznego „Wygraj Indeks”, którego organizatorem jest Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Celem przedsięwzięcia jest budzenie zainteresowania matematyką, podnoszenie poziomu wiadomości z tej dziedziny nauki oraz stwarzanie uczniom okazji do sprawdzania własnej wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Konkurs za zadanie stawia sobie również wyszukiwanie młodzieży utalentowanej matematycznie oraz rozwijanie zainteresowań tym przedmiotem wśród szerokiego grona uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Swoim zakresem obejmuje wiadomości i umiejętności określone w nauczaniu matematyki na poziomie rozszerzonym a nawet wykraczające poza standardy.

Etap I polegał na rozwiązaniu otwartych zadań konkursowych i zakończył się 16 lutego 2015 roku. Po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa wyłoniła 70. finalistów, którzy 21 marca 2015 roku zmierzyli się z zadaniami finałowymi w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej, ubiegając się tym samym o indeks uczelni.

Z naszej szkoły do finału zakwalifikował się Robert Nowicki – uczeń pani Beaty Zdrojewskiej.

Podkreślmy jeszcze raz, iż laureat uzyska na zasadach preferencyjnych prawo podjęcia studiów stacjonarnych na wybranym przez siebie kierunku Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Robertowi gratulujemy uczestnictwa w finale i życzymy zdobycia tytułu laureata.

LO Sierpc