Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Sukces recytatorów sierpeckiego liceum

Sukces recytatorów sierpeckiego liceum

Jak co roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu wzięli udział w Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Jednego Poety.

Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości współczesnej poetki – Ewy Lipskiej. Na przesłuchania do Warszawy pojechali: Ewelina Hoffman (kl. I a), Julia Wilkowska (kl. I a), Marta Krokosz (kl. I b), Martyna Maciejewska (kl. II c), Oliwia Kratkowska (kl. II d), Zuzanna Liszewska (kl. II d), Jan Domański (kl. III a). Uczniów przygotowywały polonistki: pani Marlena Peplinska i pani Joanna Kloc.

Konkurencja, jak zawsze, była duża a poziom recytacji uczestników wyrównany. Jury miało nie lada problem, by wyłonić zwycięzców. Na podium z naszej szkoły stanęli: Martyna Maciejewska (wyróżnienie) i Jan Domański, który otrzymał Grand Prix konkursu.

Zwycięzcy zostali zaproszeni na galę finałową konkursu, która miała miejsce 17 listopada 2017 r. w Domu Kultury „Kolorowa” w Warszawie. Gościem honorowym Wieczoru Laureatów była sama poetka – Ewa Lipska. W czasie uroczystości nagrodzeni recytowali zatem wiersze w obecności autorki. Dla wszystkich było to niemałe przeżycie. Nasz uczeń – Jan Domański, jako laureat nagrody specjalnej, miał niewątpliwy zaszczyt wręczyć poetce kwiaty w imieniu wszystkich uczestników konkursu. Wydarzenie to na pewno na długo pozostanie w pamięci Janka. Nie co dzień mamy bowiem okazję spotkać się i porozmawiać z twórcami kanonu literatury współczesnej, o których z reguły czytamy tylko w podręcznikach.

Na pamiątkę tego szczególnego wieczoru wszyscy nagrodzeni otrzymali, oprócz dyplomów, tomiki wierszy Lipskiej z dedykacjami autorki.

Zwycięzcom gratulujemy.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content