Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Spotkanie z przedsiębiorcami

Spotkanie z przedsiębiorcami

Z inicjatywy Starosty Sierpeckiego – Jana Laskowskiego odbyło się spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami.

Celem spotkania było omówienie możliwości pogłębienia zakresu współpracy przedsiębiorców z władzami samorządowymi w sprawach kluczowych dla rozwoju gospodarczego powiatu i miasta a także wypracowanie form współdziałania samorządu z biznesem. 

Starosta poinformował zebranych o planach utworzenia strefy ekonomicznej na terenach należących do powiatu. Dokumenty mamy już przygotowane, czekamy na zatwierdzenie Planu Zagospodarowania Przestrzennego przez gm. Sierpc – dodał.

Poruszono również temat kształcenia w szkołach zawodowych. Istnieje możliwość poszerzenia oferty kształcenia zawodowego w naszych szkołach o kierunki, które dadzą zatrudnienie absolwentom w firmach na terenie Powiatu Sierpeckiego. Dyskutowano również o budowie domu dziennej opieki społecznej dla osób starszych a także o możliwości wsparcia finansowego przez przedsiębiorców Szpitala w Sierpcu. Podczas spotkania przedsiębiorcy mogli wyrazić swoje zdanie, opinię w wielu kluczowych sprawach dla rozwoju naszego regionu.

Szkoda tylko, że tak mało przedsiębiorców odpowiedziało na zaproszenie do udziału w spotkaniu. Składamy serdeczne podziękowania przedsiębiorcom, którzy uczestniczyli w naszym spotkaniu. Dziękuję za wolę współpracy i zainteresowanie sprawami naszego powiatu.

image_pdfimage_print
Skip to content