Spotkanie z panią Magdaleną Staniszewską

11 kwietnia 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra H. Sucharskiego odbyło się kolejne już spotkanie z cyklu „A jednak warto…”. Zaproszenie uczniów i nauczycieli tym razem przyjęła absolwentka szkoły pani Magdalena Staniszewska.

Pani Magdalena Staniszewska to osoba znana, niezwykle ceniona i zasłużona dla naszego miasta. Po ukończeniu studiów – w zakresie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa – rozpoczęła pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej, gdzie odpowiada za obsługę czytelników, jak i prowadzenie rozmaitych form promocji książki i czytelnictwa. Sierpczanie znają Ją z autorskiego programu „Z Książką Za Pan Brat” oraz ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowe czytanie”. Poza tym pani Magdalena Staniszewska jest autorką wielu książek, artykułów popularnonaukowych, współautorką wystaw czasowych prezentowanych w bibliotecznej czytelni. W chwili obecnej, pod kierunkiem pani Magdy Staniszewskiej powstaje obszerna monografia utrwalająca historię Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego, sylwetki nauczycieli, wspomnienia absolwentów.

Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Absolwentka wspominała czasy szkolne, studia, opowiadała o własnych pasjach i niezwykle ciekawej pracy zawodowej. Uczniowie usłyszeli odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Na koniec, w podziękowaniu, wręczyli pani Magdzie bukiet kwiatów oraz słodki upominek.

Spotkanie przygotowały panie Iwona Bielicka i Małgorzata Chalicka.

LO Sierpc