Spotkanie z panem Mariuszem Feltynowskim w sierpeckim liceum

26 lutego 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra H. Sucharskiego odbyło się spotkanie z panem Mariuszem Feltynowskim. Zaproszony gość jest zastępcą dyrektora w Krajowym Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności do spraw akcji międzynarodowych. Specjalizuje się w międzynarodowych grupach poszukiwawczo – ratowniczych, ocenia przygotowanie innych krajów w powyższym zakresie.
Pan Mariusz Feltynowski był uczestnikiem akcji humanitarnych na terenie całego świata m. in. w Pakistanie, na Haiti, a także w Nepalu. Udzielał pomocy najbardziej potrzebującym, dwukrotnie pełnił też funkcję dowódcy polskiej grupy poszukiwawczo – ratowniczej. Niezwykle ciekawy wykład oraz prezentacje multimedialne przybliżyły społeczności szkolnej przebieg poszukiwań ratowniczych, warunki panujące podczas akcji, a także sposoby udzielania pomocy poszkodowanym. Zgromadzona w hali sportowej publiczność nie miała wątpliwości, że jest to spotkanie z człowiekiem niezwykłym, prawdziwym bohaterem, dumą naszego liceum.
W wystąpieniu szanownego gościa pojawiły się również wspomnienia z czasów szkolnych. Pan Mariusz Feltynowski, jako absolwent LO, z sentymentem przywoływał swoją edukację, nauczycieli oraz znajomych.
Spotkanie przygotowała klasa I c z wychowawczynią panią Jolantą Wiśniewską.

LO Sierpc