Spotkanie z gośćmi ze szkół artystycznych z Czech – Hulin i Słowacji – Zlate Moravce

W dniu wczorajszym Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik uczestniczył w spotkaniu z gośćmi ze szkół artystycznych z Czech – Hulin i Słowacji – Zlate Moravce, które odbyło się początkowo w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sierpcu, a później na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu.

Była to doskonała możliwość do indywidualnego spotkania również ze Starostą Hulina Romanem Hoza oraz przekazania upominków od powiatu sierpeckiego zagranicznym gościom. Okazją do tego spotkania był jubileusz 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu. Dyskusja zaproszonych gości ze Starostą dotyczyła tradycji i kultury w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji, bieżących spraw i problemów oraz wymiany doświadczeń.