1

Spotkanie Wielkanocne Sierpeckiego Stowarzyszenia „Szansa na Życie”

Dnia 06 kwietnia 2017 roku w Domu Bankietowym „Ambrozja” w Borkowie Kościelnym odbyło się coroczne Spotkanie Wielkanocne Sierpeckiego Stowarzyszenia „Szansa na Życie”, w którym udział wzięli: zaproszeni goście, Zarząd, podopieczni Stowarzyszenia z opiekunami oraz Wolontariusze.
Spotkanie prowadzili Wolontariusze: Kasia i Eryk. Zaś Pani Bożena Tober – Prezes Stowarzyszenia i Pan Wojciech Rychter – Honorowy Prezes „Szansy na Życie” powitali wszystkich obecnych oraz złożyli świąteczne życzenia.
W spotkaniu po raz pierwszy uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sierpcu z nauczycielami, którzy przedstawili krótki słowno-muzyczny program o tematyce Wielkiej Nocy.

Następnie głos zabrali goście: Pan Jan Rzeszotarski Przewodniczący Rady Powiatu i Pan Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpc. Wolontariusze „Szansy na Życie” wręczyli wszystkim obecnym czekoladowe zajączki i baranki. Prezesi Stowarzyszenia z każdym podzielili się „symbolicznym jajeczkiem”, które poświęcił ksiądz Mateusz Stępka z Parafii św. M. Kolbego w Sierpcu.
Przy dźwiękach świątecznych utworów przystąpiono do konsumpcji. Jak tradycja każe na stołach królowały jajka, jako prastary symbol życia. Nie zabrakło też sałatek, żurku, ryb, owoców i ciast.
Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze.