Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

SPOTKANIE UCZNIÓW LO W SIERPCU ZE STAROSTĄ SIERPECKIM.

SPOTKANIE UCZNIÓW LO W SIERPCU ZE STAROSTĄ SIERPECKIM.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu, którzy są uczestnikami projektu Erasmus+ ,,We will build a new school with smart technology” spotkali się online ze Starostą Sierpeckim Andrzejem Cześnikiem.

Projekt Erasmus+ przygotowany przez Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu realizowany jest od 1 września 2020 do 31 sierpnia 2022. Praca przy projekcie poszerza kompetencje językowe, cyfrowe, matematyczne oraz pozwala zdobyć nowe doświadczenia i przyjaźnie, poznać kulturę innych państw. Ważnym elementem współpracy projektowej będą wyjazdy w ramach wymiany uczniów. Uczestnicy Erasmus+ będą mieli okazję odwiedzić kraje szkół partnerskich, choć w tej chwili są to jedynie wirtualne mobilności.
Celem spotkania online było zaprezentowanie przez młodzież informacji o swojej szkole, mieście, powiecie, kraju, które są zamieszczone na platformie eTwinning i które zostaną przedstawione podczas spotkań z rówieśnikami z krajów partnerskich.
Uczniowie LO w Sierpcu, przedstawili też krótką charakterystykę szkół, z którymi realizują projekt:
✅Liceo Statale Pascasino – Włochy
✅Colegiul Național George Coșbuc – Rumunia
✅Soug Kiril Pejcinovik – Macedonia
✅Bursa Özel Hazar Anadolu Lisesi – Turcja
Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik zaznaczył w rozmowie z młodzieżą na jakie informacje o naszym powiecie warto zwrócić uwagę by zainteresować partnerów projektu. Zapewnił także uczniów, że mogą liczyć na pełną współpracę ze Starostwem Powiatowym, oraz materiały i gadżety promujące nasz region.
W spotkaniu uczestniczyli:
Starosta Sierpecki – Andrzej Cześnik
Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia – Bogusława Lewandowska
Koordynator międzynarodowego projektu Erasmus+ „We will build a new school with smart technology”, nauczyciel języka angielskiego w LO w Sierpcu – Agata Jaworska
Dyrektor LO w Sierpcu – Ewa Jancewicz
Uczniowie LO w Sierpcu.
image_pdfimage_print
Skip to content