Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich w Lelicach

Spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich w Lelicach

W dniu 14 października w remizie OSP w Lelicach odbyło się spotkanie podsumowujące uroczystości dożynkowe gminne, powiatowe i wojewódzkie.

W spotkaniu uczestniczyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lelicach oraz zaproszeni goście: Starosta Powiatu Sierpeckiego Jan Laskowski, Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Ratkowski, Prezes GZKiOR Kazimierz Kędzierski, Prezes Gminnego PSL Marek Witkowski, Pan Roman Reszczyński i sołtys Lelic Stanisław Śmigielski.
Zgromadzonych powitała przewodnicząca KGW Lelice p. Krystyna Mielczarek. Następnie Starosta Powiatu Sierpeckiego Jan Laskowski podziękował paniom z Lelic za wykonanie pięknego wieńca, który zajął I miejsce na dożynkach powiatu sierpeckiego i reprezentował cały powiat na Dożynkach Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej, gdzie zajął II miejsce. W wyrazie uznania wręczył paniom z KGW pamiątkowy upominek.
Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski w imieniu własnym i Przewodniczącego Rady Gminy również podziękował wykonawcom wieńca oraz osobom wspomagającym za godne reprezentowanie gminy Gozdowo w powiecie i województwie. Pan Wójt zwrócił uwagę na misterne wykonanie wieńca z ogromną pomysłowością twórczyń i wieloletnią tradycję wyplatania wieńców w miejscowości Lelice.
Prezes GZKiOR Kazimierz Kędzierski podkreślił zaangażowanie osób wyplatających wieniec, poświęcony czas i prace, których osobiście był świadkiem.
Po wystąpieniach nastąpiło wspólne biesiadowanie.

info: www.gozdowo.eu

image_pdfimage_print
Skip to content