Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W ŻURAWINIE

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W ŻURAWINIE

W dniu 16 sierpnia 2015 roku członkowie Stowarzyszenia „Szansa na Życie”, ich rodziny, radni powiatowi: Sławomir Olejniczak, Paweł Pakieła i Wojciech Rychter uczestniczyli w Spotkaniu Integracyjnym w Żurawinie.

O godz. 8.00 wzięli udział we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Boskiej Żurawińskiej, którą celebrował proboszcz parafii Św. Marcina w Mochowie ks. Grzegorz Mierzejewski w intencji osób chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin. Pismo Św. czytała Pani Marzena Kalinowska.
Po wspólnej modlitwie uczestnicy spotkania przeszli do remizy OSP Żurawin gdzie czekało na nich śniadanie. Spotkanie rozpoczął Honorowy Prezes Stowarzyszenia „Szansa na Życie” Pan Wojciech Rychter. Głos zabrali też radni: Paweł Pakieła i Sławomir Olejniczak oraz Pani Janina Gołębiewska z Ligowa.
W trakcie spotkania było wiele atrakcji: malowanie twarzy, przejażdżka samochodem strażackim, jeepem i motocyklem, lody, grill, zjeżdżalnia, trampolina, strzelanie z łuku, wata cukrowa, którą kręcili wolontariusze z Ligowa, a Myszka Miki rozdawała upominki.
Uczestnicy spotkania obejrzeli występ zespołu tanecznego „MANABA” działającego w Publicznym Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie pod kierunkiem nauczyciela gimnazjum Pani Małgorzaty Chęcińskiej. Występ dziewcząt bardzo się wszystkim podobał, a kilka chętnych osób spróbowało swoich umiejętności przy ostatnim pokazie tanecznym. Dziewczęta wraz z Opiekunem otrzymały upominek.
Zespół muzyczny panów Marka i Jana Jędrzejewskich z Żurawina porywał wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej.
Uczestnicy spotkania serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrej woli i Wielkiego Serca za gościnne i ciepłe przyjęcie oraz, że mogli tu być i choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach, chorobach. Mają nadzieję, że za rok znów się tu spotkają.

autor: Iwona Wiśniewska

image_pdfimage_print
Skip to content