Siatkonoga – „Wakacje na Orliku 2021” pod patronatem Starosty Powiatu Sierpeckiego!

Dnia 6 lipca 2021 roku odbył się pierwszy turniej siatkonogi na Orliku w Sierpcu.
Siatkonoga to połączenie piłki nożnej i siatkówki. To bardzo techniczny sport. Celem gry jest przebicie piłki nożnej na pole przeciwnika. Punktacja odbywa się podobnie jak w siatkówce, ale dozwolone są jedynie kopnięcia i uderzenia piłki głową.

Wymaga to precyzji i znakomitej techniki. Pomimo upalnej pogody do turnieju zgłosiło się 6 dwuosobowych drużyn, które podzielono na dwie kategorie: młodszą i starszą. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Większość pojedynków była bardzo zacięta i o końcowym zwycięstwie decydował ostatni mecz. Zwycięzcy poszczególnych kategorii rozegrali wielki finał, w którym lepsi okazali się Damian Bielecki/Jakub Kopciński wygrywając z parą Szymon Żuchowski/Jakub Kopciński.
O porządek na boisku dbał sędzia Bogdan Bartnicki, a fachowo pomagały mu Zuzia Kwiecień oraz Kinga Sulińska.
Nagrody rzeczowe dla zawodników ufundował Starosta Powiatu Sierpeckiego Andrzej Cześnik. Starosta osobiście podziękował każdemu zawodnikowi oraz życzył wielu sukcesów w sporcie.
Turniej przyniósł wiele emocji zawodnikom i kibicom.
Klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco w kategorii młodszej:
🥇Szymon Żuchowski/Wiktor Penszyński
🥈Damian Rokitowski/Igor Jabłoński
🥉Maciej Wiśniewski/Jakub Mielnikow
Kategoria starsza:
🥇Damian Bielecki/Jakub Kopyciński
🥈Dominik Piotrowski/Kamil Spychała
🥉Piotr Białek/Paweł Białek
Zapraszamy do zapisów na kolejne konkurencje – WAKACJE NA ORLIKU https://bit.ly/3khKBM