Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Rozstrzygnięcie XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

Rozstrzygnięcie XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

25 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci  i młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”.

Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Istotne jest pokazanie znaczenia jego pracy dla zapewnienia bezpieczeństwa każdemu człowiekowi. Konkurs promuje wiedzę na temat działalności służb ratowniczych, szczególnie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Popularyzuje zasady bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń.
Na konkurs przesłano ponad 20 prac w trzech grupach wiekowych, a Komisja Konkursowa w składzie: Joanna Pakieła–Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu, Maria Jagodzińska–nauczyciel plastyki w OPP w Sierpcu oraz Renata Będzikowska–pracownik Starostwa – postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:

W kategorii I – –szkoła podstawowa

I MIEJSCE          – Paweł Kaczorowski – Szkoła Podstawowa w Gozdowie

II MIEJSCE         – Miłosz Sosnowski – Szkoła Podstawowa w Szczutowie

III MIEJSCE        – Jakub Kaczorowski – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu

W kategorii II  – –szkoła podstawowa

I MIEJSCE            – Kinga Okońska  – Szkoła Podstawowa w Sudragach

II MIEJSCE          – Kamila Czajkowska  – Szkoła Podstawowa w Sudragach

ex aequo

III MIEJSCE – Dominika Olszewska  – Szkoła Podstawowa w Sudragach

III MIEJSCE         – Paweł Kwasiborski  – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

 W kategorii III  – grupa starsza 13-16 lat – gimnazjum

I MIEJSCE             – Marcelina Stelmańska – Gimnazjum w Mochowie

II MIEJSCE           – Jakub Łaciński –  Gimnazjum w Mochowie

III MIEJSCE          – Karolina Smoleńska –  Gimnazjum Miejskie w  Gozdowie

W trakcie uroczystego finału eliminacji powiatowych nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył Jan Laskowski – Starosta Sierpecki. Prace, które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zostaną przesłane do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie, gdzie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

image_pdfimage_print
Skip to content