Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Przedstawiciele MODR z wizytą w Starostwie Powiatowym

Przedstawiciele MODR z wizytą w Starostwie Powiatowym

Wczoraj (18.12) Starosta Sierpecki Mariusz Turalski i Wicestarosta Jarosław Ocicki gościli w Starostwie Powiatowym przedstawicieli MODR Wojciecha Banaszczaka Dyrektora MODR O/Płock oraz Marka Syroczyńskiego Kierownika Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Sierpcu.

Podczas spotkania zapewniono o wzajemnej współpracy pomiędzy Powiatem a MODR dotyczącej przeprowadzania szkoleń dla rolników z terenu powiatu sierpeckiego. Aktualnie w Powiecie Oddział Doradztwa Rolniczego objął współpracą diagnostyczno – szkoleniową 84 gospodarstwa rolne. Do dyspozycji rolników na terenie Województwa Mazowieckiego działa 400 doradców ODR. Należy wspomnieć, że Minister Rolnictwa przeznaczył ok. 25 mln na rozwój doradztwa rolnego na terenie Mazowsza. Rolnicy mogą skorzystać m.in.: z pomocy w sporządzaniu dokumentacji niezbędnej przy ubieganiu się o pomoc finansowaną lub współfinansowaną ze środków pochodzących z funduszy Unii Europejskiej lub innych instytucji krajowych czy zagranicznych, z doradztwa i szkoleń w zakresie: ekonomiki, rachunkowości i organizacji gospodarstw rolnych, w szczególności obejmujące: wsparcie rozwoju obszarów wiejskich, organizację grup producenckich, unowocześnianie wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystykę, ekologię i ochronę środowiska, w tym programy rolnośrodowiskowe.

Podjęto również rozmowy o organizacji w Sierpcu konferencji na temat zagadnień związanych z mleczarstwem, ponieważ powiat sierpecki jest jednym z liderów przemysłu sektora mleczarskiego na Mazowszu.

image_pdfimage_print
Skip to content