Powstanie Dzienny Dom Opieki Senior-Wigor

5 sierpnia br. z rąk Premier Ewy Kopacz oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej Starosta Sierpecki Jan Laskowski wspólnie z Dyrektor PCPR w Sierpcu Agnieszką Gorczycą i Dyrektor DPS w Szczutowie Grażyną Topolewską odebrał promesę na utworzenie Dziennego Domu „Senior-Wigor” .

Projekt zostanie dofinansowany w ramach rządowego programu kwotą 250 tysięcy złotych. Przyznana kwota pokryje 80 % kosztów związanych z uruchomieniem dziennego domu dla seniorów. Reszta będzie pochodziła z budżetu powiatu.

Uroczystość odbyła się w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Podczas spotkania Premier Ewa Kopacz zaznaczyła, że polityka prorodzinna oznacza troskę o wszystkie pokolenia. To inwestycje w żłobki i przedszkola, w roczny urlop rodzicielski i przyszłość młodych małżeństw. Ale to także troska o seniorów. Bardzo ważnym słowem dla Polaków jest słowo „solidarność” – odnosi się ono do wielu dziedzin życia. Dziś mówimy o kolejnym ważnym wymiarze słowa „solidarność” – o solidarności międzypokoleniowej”.

Senior-WIGOR to szansa na godną starość. To wsparcie zarówno dla osób starszych, ale także dla ich rodzin. Seniorzy będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę, ale przede wszystkim będą mogli spotkać się z drugim człowiekiem – mówił minister Kosiniak-Kamysz.

W ramach programu „Senior-WIGOR” w 2015 r. dofinansowanie otrzymało 119 samorządów z całej Polski. Wartość dofinansowania w tym roku to ponad 25,3 mln zł.

Program adresowany jest do osób niepracujących w wieku 60+. W dziennym domu Senior-WIGOR będą mogli spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Zapewniony będzie także ciepły posiłek.