Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu

Powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu

We wtorek 22 listopada 2016 roku podczas uroczystej zbiórki Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedziba w Radomiu mł.insp. Mirosław Jedynak powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu podinspektorowi Mariuszowi Kryszkowskiemu.

 Uroczystość miała miejsce na Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w asyście zaproszonych gości oraz policjantów i pracowników sierpeckiej jednostki. Podczas uroczystości – zgodnej z ceremoniałem policyjnym – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu wręczył rozkaz personalny powierzając pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu podinsp. Mariuszowi Kryszkowskiemu, piastującemu do tej pory stanowisko Naczelnika Wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu pozostał mł.insp. Krzysztof Witkowski

Podinspektor Mariusz Kryszkowski ma 39 lat. Ze służbami mundurowymi jest związany od 1996 roku. Służbę rozpoczynał jako policjant Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji, a następnie Oddziałów Prewencji w Płocku. Od 2003 roku nierozerwalnie związany był z pionem kryminalnym – w 2006 roku został powołany na stanowisko Kierownika Referatu 1 Sekcji Kryminalnej w Płocku, w 2007 roku został mianowany Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego, a od 2011 roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podinsp. Mariusz Kryszkowski jest absolwentem Wyższej szkoły Policji w Szczytnie, ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Policji.

Decyzją Kierownictwa Garnizonu Mazowieckiego z dniem 21.11.2016 roku objął obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu.

info: Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu

image_pdfimage_print
Skip to content