Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Powiat Sierpecki przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży

Powiat Sierpecki przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży

30 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu odbyło się spotkanie poświęcone organizacji Światowych Dni Młodzieży na terenie powiatu sierpeckiego. 

Dla naszego powiatu szczególne znaczenie będzie miał „Tydzień w Diecezji”, przeżywany w ramach Światowych Dni Młodzieży w dniach 20 – 25 lipca 2016 r. W tych dniach będziemy gościć 50 osobową grupę pielgrzymów z Armenii. Goście będą uczestniczyć w programach przygotowanych przez parafie i samorządy. W trakcie ŚDM młodzi ludzie będą poznawać naszą kulturę, walory turystyczne, tradycje oraz miejsca związane z kultem religijnym.

Idea ustanowienia ŚDM zrodziła się w 1985 r. podczas spotkania Papieża Błogosławionego Jana Pawła II z młodymi całego świata na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie. To właśnie on był pomysłodawcą i gospodarzem pierwszych Światowych Dni Młodzieży. Już podczas inauguracji swojego pontyfikatu powiedział do młodych: „Wy jesteście przyszłością świata. Wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”. W Niedzielę Palmową 22 kwietnia 1984 r. Jan Paweł II przekazał młodzieży drewniany krzyż, symbol Roku Świętego, prosząc, by poniosła go na cały świat jako znak odkupienia i świadectwo swojej wiary.

Uroczystość powitalna odbędzie się 20 lipca br. (środa) o godz. 20:00 na stadionie MOSiR Sierpc. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału i do zaplanowania sobie wolnego czasu.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Rzeszotarski, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński, Wójtowie Gmin Powiatu, dziekan dekanatu sierpeckiego Andrzej Więckowski a także dyrektorzy szkół.

Przypominamy, że  Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w terminie 26–31 lipca 2016 roku.

image_pdfimage_print
Skip to content