Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Piknik Rodzinny Bonisław

Piknik Rodzinny Bonisław

W sobotę 30 maja 2015r odbył się piknik rodzinny w Bonisławiu z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Kolejną – czwartą już w Powiecie Sierpeckim – inicjatywę społeczną w ramach projektu OWES zorganizowali: Stowarzyszenie Kre@ktywni, ks. proboszcz Franciszek Kuć, Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lelicach, Urząd Gminy Gozdowo.

Działania sfinansowano ze środków projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Mazowsza Płockiego” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII, Działanie 7.2, Poddziałanie 7.2.2.

– Kształtowanie umiejętności w zakresie tworzenia, inicjowania grup i relacji
w społeczności lokalnej.
– Uświadomienie osiągania większej skuteczności poprzez wspólne działanie.
Piknik odbył się dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób. Wśród gości znaleźli się Wójt Gminy Gozdowo- Dariusz Kalkowski, Przewodniczący Rady Gminy- Grzegorz Ratkowski, radni- Hieronim Tyburski i Tomasz Kozłowski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu – Agnieszka Gorczyca, przyjaciele z TPD z Płocka.
Licznie przybyli rodzice ze swoimi dziećmi, nauczyciele, mieszkańcy z parafii Bonisław i przyjezdni goście z gminy Gozdowo.
Ksiądz proboszcz powitał wszystkich uczestników imprezy i przekazał głos uczniom, którzy przygotowali dla swoich rodziców radosne wiersze i piosenki. Grupa taneczna zaprezentowała układy, które spotkały się z życzliwym przyjęciem widzów. Zespół Emmanuel swoim śpiewem uświetniał imprezę i zachęcał do zabawy.
Po występach dzieci, rozpoczęły się liczne konkurencje sportowe i zabawy. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum rywalizowali w przeciąganiu liny, skakance, skokach w workach, slalomach, torach przeszkód, grach i zabawach animacyjnych.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe, słodycze oraz dyplomy.
Młodsze dzieci pod okiem harcerzy i rodziców bawiły się chustami i wędrowały
w tunelu animacyjnym. Maluchy otrzymały słodycze, soczki i watę cukrową. Największą frajdę i radość sprawiły dzieciom balony, z których tworzyły przeróżne figury.
Wszyscy uczestnicy mogli upiec sobie kiełbaski na ognisku lub skosztować tych upieczonych na grillu. Przy stolikach rozstawionych w parku można było degustować grochówkę i pyszne ciasteczka.

Tego typu spotkania środowiskowe, gromadzą całe rodziny i są okazją
do integracji i budowania więzów rodzinnych. Łącząc potencjały przyczyniamy się do rozwoju społeczności lokalnej.

Ewelina Kamińska
Stowarzyszenie KRE@KTYWNI
Szczechowo 6, 09-227 Szczutowo
KRS 0000506639, REGON 147221170
kom. 731-981-073, NIP 776-169-95-08

image_pdfimage_print
Skip to content