Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Młodzików i Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim

W dniu 22.05.2016 r. na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Młodzików i Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim.

W zawodach wystartowało blisko 100 zawodników z 8 klubów: AZS AWF Warszawa, G8 Bielany, Taebaek Bielany, Legionowska Akademia Sportu, AZS UWM Olsztyn, UKS-TKD Kórnik oraz gospodarz KS Taekyon. Zawody rozgrywane były tylko w kategorii walki sportowej. Reprezentacja KS Taekyon składała się z 11 młodzików i jednej kadetki. Złote medale i tytuły Mistrzów Mazowsza dla naszego Klubu zdobyli Michał Kunda w kat +50 kg i Aleksandra Klasińska w kat +42 kg. Oboje w bardzo ładnym stylu wygrali swoje pojedynki choć Ola w pierwszej walce, po pierwszej rundzie przegrywała 0:3, ostatecznie wygrywając 8:4. Srebrne medale zdobyli: Kamil Okraszewski w kat. -44 kg, Igor Olczak w kat. +50 kg, Bartosz Nowak w kat. -31kg, Karol Łazarski – 23 kg oraz Dominik Chrzanowski w kat. -30 kg. Na najniższym stopniu podium uplasowali się zawo dnicy Jakub Rutkowski w kat. -23 kg, Patryk Stachowicz w kat. – 30 kg i Bartosz Rębacz w kat. -33 kg. oraz Anna Obrębska w kat. -28 kg. W swoim debiucie w walce sportowej nasza jedyna juniorka młodsza Martyna Nowak w kat. -44 kg zdobyła brązowy medal. Wyniki naszych zawodników spowodowały, że Klub Sortowy Taekyon zajął III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zawody były dla nas bardzo udane pod względem sportowym ale także i organizacyjnym. Udowodniliśmy po raz kolejny, że w kategoriach najmłodszych zawodników jesteśmy liczącym się Klubem nie tylko na Mazowszu ale i w kraju. Nasi najmłodsi zawodnicy w tym roku zdobywali już medale na Pucharze Polski. Trochę gorzej nam się wiedzie w kategorii juniorów młodszych, ale mam nadzieję, że Martyna po zdobyciu brązowego medalu przyłoży się jeszcze bardziej do pracy i wyniki wkrótce będą dużo lepsze. Otwarte Mistrzostwa Mazowsza zostały zorganizowane wyłącznie ze środków Urzędu Marszałkowskiego przekazanych przez Szkolny Związek Sportowy Warszaw i Województwa Mazowieckiego.