Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK, 8 MAJA W POWIECIE SIERPECKIM!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK, 8 MAJA W POWIECIE SIERPECKIM!

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Jest to święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. To szczególna okazja dla podkreślenia zaangażowania i wkładanego wysiłku wszystkich pracowników bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa i szeroko rozumianej kultury w powiecie sierpeckim, zwłaszcza teraz w trudnym czasie pandemii.
Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Bogumiła Lewandowska, w imieniu Starosty Sierpeckiego Andrzeja Cześnika złożyła na ręce Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sierpcu Elżbiety Gozdowskiej podziękowania za pracę, wiedzę i uśmiech, serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia, kwiaty, a także upominek dla biblioteki i jej czytelników w postaci książek, które powiększą księgozbiór placówki.
Podziękowania popłynęły również do zaproszonych gości, dyrektorów i kierowników bibliotek działających na terenie powiatu sierpeckiego, wręczone zostały także upominki ufundowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sierpcu.
Drodzy Bibliotekarze!
W dniu Waszego święta życzymy Wam więcej czytelników niż książek, radości i satysfakcji z pracy, oraz niewyczerpanych pomysłów!
Drodzy Czytelnicy!
Zapraszamy Was serdecznie do biblioteki na pewno znajdziecie coś dla siebie, m.in. :
-dla miłośników literatury pięknej -„Sen o okapi”, książka w niezwykle baśniowy sposób przenosi czytelnika w opowieść o realnym życiu. To powieść wzruszająca, zabawna, magiczna i filozoficzna.
-dla przedsiębiorców – „Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę” czyli znakomity podręcznik dla początkujących przedsiębiorców. Książka uczy, jak wykorzystywać wszystkie pojawiające się możliwości i uniknąć pułapek, w które często wpadają początkujący biznesmeni.
-dla fanów seriali – „Gambit Królowej” powstał również serial Gambit królowej, w którym zagrał polski aktor, Marcin Dorociński. Bazą do stworzenia tego cyklu była powieść z 1983 r. napisana przez Waltera Tevisa pod tym samym tytułem.
-dla wszystkich – „Harry i Meghan. Chcemy być wolni” czyli międzynarodowy bestseller. O rodzinie Windsorów sporo już powiedziano, ale jej członkowie wciąż dostarczają nowych rewelacji. Książka skupia się przede wszystkim na odtworzeniu historii znajomości zbuntowanego księcia z amerykańską aktorką, rodzącej się wbrew wszystkiemu miłości, a także kulisach rezygnacji z pełnienia oficjalnych funkcji członków rodziny

królewskiej.

image_pdfimage_print
Skip to content