Obchody Dnia Pracownika Socjalnego

21 listopada w całym kraju obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Święto to zostało wprowadzone przez ustawę o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. Z tej okazji w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczystość, podczas której wręczono kwiaty i dyplomy pracownikom socjalnym z terenu powiatu sierpeckiego.

Dzień ten był szczególną okazją, aby przybliżyć cele i zadania służby socjalnej oraz wyrazić wdzięczność za ciężką pracę osób zatrudnionych w Ośrodkach Pomocy Społecznej i instytucjach pokrewnych. Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez dzieci ze świetlicy środowiskowej działającej przy MOPS w Sierpcu.

Na spotkanie przybyli goście Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Wicestarosta Juliusz Gorzkoś, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński, Z-ca Burmistrza Miasta Sierpca Ewa Leszczyńska, Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, Wójt Gminy Rościszewo, Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński oraz Wójt Gminy Szczutowo Andrzej Twardowski.