Obchody 25-lecia odrodzonej samorządności w Polsce

Przewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu – Jan Rzeszotarski wziął udział w uroczystych obchodach 25-lecia odrodzonej samorządności w Polsce, które miały miejsce 12 czerwca w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki.

W czasie uroczystości przedstawiciel Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego uhonorował miasto Sierpc pamiątkowym medalem PRO MASOVIA – to okolicznościowe wyróżnienie jest przyznawane za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Dyplomami uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego zostali wyróżnieni pracownicy Urzędu Miejskiego w Sierpcu: Barbara Wojciechowska-Dobies, Katarzyna Joniak, Bogdan Ciemiecki, Krzysztof Piątkowski oraz Jarosław Perzyński.

Specjalne podziękowania przekazał w imieniu Starosty Sierpeckiego Przewodniczący Rady Powiatu Pan Jan Rzeszotarski.

W czasie trwania spotkania zostały wręczone nagrody rzeczowe (m.in. tablety, czytniki książek) reprezentacjom poszczególnych szkół uczestniczących w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Miejskim oraz mieście Sierpc, który się odbył w Dzień Samorządu Terytorialnego, czyli 27 maja br.

Korzystając z okazji Burmistrz Jarosław Perzyński wręczył pani Hannie Kurcie akt powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

Całość uroczystości, prowadzonej przez Panią Dyrektor Ewę Wysocką, uświetniły występy artystyczne zespołów działający przy Centrum Kultury i Sztuki m.in. Ludowego Zespołu Artystycznego Kasztelanka.

info: www.sierpc.pl