Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

OBCHODY 11 ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ W POWIECIE SIERPECKIM 10.04.2021 r.

OBCHODY 11 ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ W POWIECIE SIERPECKIM 10.04.2021 r.

0 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu TU-154 M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, oraz ostatni Prezydent Rzeczypospolitej na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Wśród tragicznie zmarłych był również sierpczanin – ksiądz Bronisław Gostomski, duszpasterz londyńskiego środowiska Rodzin Katyńskich.
W 11 rocznicę tej tragedii, pamiętając o ofiarach katastrofy, Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, wraz z Posłem Waldemarem Olejniczakiem, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marleną Mazurską, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Małgorzatą Korpolińską, oraz Radnym Powiatu Sierpeckiego Pawłem Pakieła złożyli wieńce i zapalili znicze na grobie ks. Bronisława Gostomskiego.
Poseł Waldemar Olejniczak, Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik i przedstawiciele Stowarzyszenia „Pamięć i Prawda”, składając kwiaty i zapalając znicze złożyli również hołd przed pomnikiem upamiętniającym Ofiary Tragedii Smoleńskiej, choć jego oficjalne odsłonięcie w Sierpcu przeciąga się w czasie z powodu pandemii.
Pamiętamy 🇵🇱❗️
image_pdfimage_print
Skip to content