Nowe samochody dla Policji w Sierpcu

Wczoraj (18.12.) na terenie komendy powiatowej policji w Sierpcu miało miejsce uroczyste przekazanie oraz poświęcenie nowych radiowozów dla sierpeckich policjantów.

Uroczyste spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu mł.insp. Mariusz Kryszkowski witając zebranych oraz nakreślając cel spotkania.

Podczas uroczystości kluczyki do nowych radiowozów wręczyli policjantom Starosta Sierpecki Mariusz Turalski oraz Wójt Gminy Rościszewo Jan Sugajski, a przekazane w ten uroczysty sposób radiowozy poświęcił Kapelan sierpeckich policjantów Ksiądz Proboszcz Krzysztof Zakrzewski.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli również Wicestarosta Jarosław Ocicki, Przewodniczący Rady Miasta Sierpca Dariusz Malanowski, Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski,Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski oraz Wójt Gminy Zawidz Dariusz Franczak.

Zakup nowych pojazdów został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla Policji, który zakłada, że 50 % wartości stanowią fundusze przekazane przez samorządy lub fundacje i stowarzyszenia, natomiast pozostałe 50% to fundusze Policji.

Zakup radiowozów został dofinansowany przez wszystkie jednostki samorządowe powiatu sierpeckiego: Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Urząd Miasta Sierpca, Urząd Gminy w Sierpcu, Gozdowie, Mochowie, Szczutowie, Rościszewie i Zawidzu. Powiat na ten cel przekazał kwotę 20 000 zł.

Następnie wszyscy zebrani udali się do sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji by spotkać się na uroczystym spotkaniu wigilijnym.