„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych…”

Z przykrością informujemy, że dzisiaj, 18 kwietnia zmarł śp. ks. kan. Andrzej Więckowski, wieloletni proboszcz Farnej Parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu i dziekan dekanatu sierpeckiego.

Ks. Andrzej Więckowski urodził się 14 sierpnia 1947 roku w Płońsku. Pochodzi z Parafii Baboszewo. Wyświęcony na kapłana w 1971 roku. Po jedenastu latach pracy wikariuszowskiej w grudniu 1982 roku otrzymał nominację na pierwszego proboszcza nowo powstałej parafii w Ciechomicach z zadaniem zorganizowania życia parafialnego, utworzenia wszystkich struktur parafialnych i wybudowania plebani,w tym czasie przez 3 lata był również dziekanem gąbińskim. W sierpniu 1996 roku został proboszczem Farnej Parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu i dziekanem dekanatu sierpeckiego. Funkcje te pełnił do 18 czerwca 2017 roku.
Za jego kadencji przeprowadzono kapitalny remont, odnowiono wewnętrzną i zewnętrzną elewację fary łącznie z ołtarzami, wstawiono brakujące witraże firmy Bednarskich z Rypina, wymieniono główne drzwi, zakupiono nowe ławki dębowe i boazerią, zakupiono elektronowe organy, zainstalowano napęd elektryczny do dzwonów, położono polbruk wokół kościoła, odnowiono wewnętrzną i zewnętrzną elewację kościoła św. Ducha, założono witraże, wybudowano nowe garaże, położono kostkę przed plebanią, przeprowadzono w części kapitalny remont na nowej i starej plebanii, doprowadzono gaz ziemny i urządzono kotłownię gazową.