Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Most na ul. Wojska Polskiego zyska nowe oblicze

Most na ul. Wojska Polskiego zyska nowe oblicze

Aktualnie nie przejedziemy przez most na ul. Wojska Polskiego w Sierpcu, droga została tam wyłączona z ruchu. Trwają prace remontowe związane z rozbiórką istniejącego mostu.

 W ramach prac na moście wykonana zostanie m.in. nowa nawierzchnia jezdni i chodników w obrębie mostu,  wzmocnione i naprawione będą przyczółki, a także montaż barieroporęczy i wykonanie umocnień stożków nasypu i schodów skarpowych.

Łączny koszt inwestycji: 2 612 991,00 zł w tym: 1 289 995 zł zł – środki pozyskane z budżetu państwa, 500 000 zł – dotacja z Miasta Sierpca oraz dochody własne 822 996,00 zł.

Przebudowa mostu nr JNI 31001111 w m. Sierpc w ciągu drogi powiatowej nr 3770W ul. Wojska Polskiego w Sierpcu wraz z drogami dojazdowymi rozpoczyna się w pobliżu skrzyżowania z drogą krajową nr 10, natomiast kończy się przed mostem nad rzeką Sierpienicą. Łączna długość projektowanej przebudowy drogi wynosi 330,35 m. W ramach ww. przebudowy drogi projektowana jest przebudowa kanalizacji deszczowej oraz wymiana nawierzchni jezdni oraz chodnika od strony wschodniej.

image_pdfimage_print
Skip to content