Mistrzostwa Powiatu Sierpeckiego Drużyn Pożarniczych

Siedem zespołów piłkarskich OSP walczyło o puchar posła Macieja Wąsika w Mistrzostwach Powiatu Sierpeckiego Drużyn Pożarniczych, które odbyły się w hali Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu.

Organizatorami zawodów byli: Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Macieja Wąsika, Starosta Sierpecki, Powiatowe Zrzeszenie LZS, ZS nr 1 i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP-RP w Sierpcu. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali starosta Andrzej Cześnik, przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP-RP dh Kamil Różański. Życzyli drużynom osiągnięcia jak najlepszych wyników i gry fair play. Wśród zaproszonych gości, którzy zasiedli na trybunach, by oklaskiwać zawodników, byli także wicestarosta Sławomir Olejniczak, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Korpolińska, radny powiatowy Sławomir Krystek, wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, komendant powiatowy PSP st. bryg. Marcin Strześniewski.

Każdy z każdym

Pomysłodawcą i organizatorem pierwszych halowych rozgrywek strażaków w piłkę nożną był Sławomir Olejniczak. Na początku były to tylko zawody gminne. W tym roku po raz dwunasty druhowie zagrali o Mistrzostwo Powiatu Sierpeckiego. Najpierw przeprowadzono eliminacje gminne. Najlepszych siedem drużyn zmierzyło się w finale powiatowym. Grano systemem każdy z każdym. Spotkania sędziowali Janusz Bilicki i Marek Kordulasiński. Najlepszych piłkarzy wśród strażaków miała OSP Gójsk. Drużyna ta wygrała wszystkie swoje mecze, zdobywając 18 punktów. Druhowie z Gójska strzelili aż dwadzieścia sześć bramek, a stracili zaledwie cztery. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Osiek — 11 pkt, trzecie OSP Zglenice — 10 pkt, czwarte OSP Kosemin —8 pkt, piąte OSP Mierzęcin — 7 pkt, szóste OSP Borkowo Wielkie — 4 pkt, siódme OSP Gozdowo — 1 pkt.

Puchary posła Macieja Wąsika

W imieniu poseł Macieja Wąsika zawodnikom i organizatorom gratulował Stefan Pawłowski. Na zakończeniu imprezy obecny był także Jacek Sokołowski — przedstawiciel Komendanta Głównego PSP. Starosta sierpecki Andrzej Cześnik podziękował drużynom za walkę i wspaniałą grę. Wyraził też słowa uznania dla Macieja Wąsika za pomoc, jakiej udziela jednostkom straży z terenu powiatu sierpeckiego i przekazał specjalny puchar dla posła.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy i upominki. Dla pozostałych były dyplomy i pamiątkowe statuetki. Uhonorowano także najlepszego strzelca Wiktora Majewskiego z OSP Gójsk i najlepszego bramkarza Damiana Ludwiczaka z OSP Cieślin. Były podziękowania dla sędziów oraz przedstawicieli Powiatowego Zrzeszenia LZS — Wojciecha Szablewskiego i Sławomira Malanowskiego.

M.