Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa polski w Taekwondo Olimpijskim

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa polski w Taekwondo Olimpijskim

W dniach 25-27.05.2018 r. w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W zawodach uczestniczyła 4 osobowa reprezentacja KS Taekyon: Młodzieżowcy – Oliwia Perczyńska i Sylwia Marcinkowska, oraz juniorzy – Bartosz Duszyński. Krzysztof Klasiński. Pierwszego dnia rywalizacji walczyli juniorzy.

Obaj bardzo sprawnie przeszli przez walki eliminacyjne. W ćwierćfinale Krzysztof Klasiński w kat. +78 kg pokonał 9:2 Bartosza Krauze ze Startu Olsztyn, a Bartosz Duszyński pokonał 22:1 Pawła Gnacińskiego z Dragona Długie Stare. W półfinale natomiast obaj nasi zawodnicy musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Krzysiek przegrał z uczestnikiem Mistrzostw Europy Juniorów Krystianem Haremzą z Hwarang Września 19:2, Bartek z Mikołajem Zyzniewskim ze Startu Olsztyn 22:10. Obaj nasi zawodnicy uplasowali się na 3 miejscu podium.

Drugiego dnia rywalizacji do walki przystąpili młodzieżowcy. Dzięki szczęśliwemu losowniu obie nasze zawodniczki trafiły od razu do półfinału. W pierwszym pojedynku Oliwia Perczyńska w kat. -53 kg, po zaciętej walce, której los rozstrzygnął się w ostatniej sekundzie, zwyciężyła 8:5 Kubaczyk Natalię z Kuk-son Pawłowice. Niestety w trakcie walki doznała kontuzji ręki, która wyeliminowała ją z finału. Sylwia Marcinkowska w kat. -46 kg w półfinale pokonała zawodniczkę Kantora Częstochowa Darię Korzonek wynikiem 33:13. W finale jednak uległa zawodniczce z AZS AWF Kraków Izabeli Majerczyk.

image_pdfimage_print
Skip to content