W piątek 21 kwietnia 2023 r. na Kompleksie sportowym Orlik w Sierpcu odbył się Mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami ORLIK SIERPC oraz Reszta Świata z okazji „Otwarcia sezonu 2023 na Orliku” pod patronatem Starosty Powiatu Sierpeckiego.

Organizatorem i pomysłodawcą piłkarskiego święta był Animator Sportu Łukasz Wróblewski, który dokonał otwarcia oraz Starostwo Powiatowe w Sierpcu. Współorganizatorem oraz sędzią, wydarzeń na boisku był Bogdan Bartnicki. Patronat medialny objęła lokalna gazeta Wiadomości Extra Sierpc.

W spotkaniu piłkarskim rywalizowały dzieci i młodzież z miasta Sierpca oraz Powiatu Sierpeckiego, podzieleni na 4 kategorie wiekowe (dziewczęta, dzieci 10-12 lat, młodzież 13-15 lat, młodzież 16-18 lat). Mecz trwał 2 × 40 minut. W tym czasie na boisku grało 5 osób plus bramkarz, natomiast zmiany w drużynach były wykonywane co pięć minut. Widowisko sportowe przyniosło wielkie piłkarskie emocje, momentami sięgające zenitu, które towarzyszyły aż do ostatniego gwizdka sędziego. Jednak to nie wynik sportowy był tego dnia najważniejszy, lecz wzajemna integracja i wspaniała zabawa.

Wynik Meczu:TEAM ORLIK SIERPC 8️⃣: 6️⃣ TEAM RESZTA ŚWIATA (strzelcy bramek dla Orlik Sierpc: Bartek Przezdzięk 2x, Kamil Meller 1x, Oliwier Chrzanowski 2x, Oskar Szpakowski 1x, Adrian Jarzyński 1x, Michał Kozłowski 1x,) (dla Reszty Świata trafili: Kacper Czachorowski 1x, Alan Dębowski 1x, bramka samobójcza, Jakub Lubiński 2x, Dawid Magradze 1x,)Składy drużyn:TEAM ORLIK SIERPC (pierwszy skład: Ala Skierska, Lidia Wasiak, Karolina Szumańska, Lena Marciniak, Julia Wiśniewska. Drugi skład: Bartek Przezdzięk, Maks Zasadzki, Antek Kęsicki, Igor Wocial, Bartłomiej Ratuszny, Szymon Meler. Trzeci skład: Damian Rokitowski, Igor Jabłoński, Kamil Meller, Michał Kozłowski, Jakub Jagielski, Adrian Jarzyński (kapitan, bramkarz). Czwarty skład: Dominik Pijankowski, Oliwier Chrzanowski, Oskar Szpakowski, trener: Mateusz Mocki)TEAM RESZTA ŚWIATA – (pierwszy skład: Natalia Markowska, Gabriela Chmielewska, Zuzia Gostyńska, Marika Warsicka, Wiktoria Nowicka. Drugi skład: Kacper Czachorowski, Alan Dębowski, Kacper Pijankowski, Jakub Popis, Antek Węglarek-bramkarz, trzeci skład: Michał Okoński, Jakub Lubiński, Kacper Jankiewicz-kapitan, Bartosz Okonkowski, Mateusz Zarecki. Czwarty skład: Kewin Zatorski, Krzysztof Czacherski, Dawid Magradze, Marcel Klonowski, trener: Bartek Gołębiewski)

Nagrody indywidualne otrzymali: Najlepsza zawodniczka-Ala Skierska (TEAM ORLIK SIERPC) oraz Zuzia Gostyńska (TEAM RESZTA ŚWIATA)

Najlepszy zawodnik: Oliwier Chrzanowski (TEAM ORLIK SIERPC) oraz Kacper Czachorowski (TEAM RESZTA ŚWIATA)

Najlepszy bramkarz: Adrian Jarzyński (TEAM ORLIK SIERPC)

Najlepszy strzelec: Jakub Lubiński (TEAM RESZTA ŚWIATA)Nagroda Fair play: Damian Rokitowski (TEAM ORLIK SIERPC)MVP-Bartek Przezdzięk (TEAM ORLIK SIERPC)

Bohaterowie piątkowego wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy, przypinki, statuetki, a zwycięzca Meczu puchar. Nagrody ufundował Starosta Powiatu Sierpeckiego Andrzej Cześnik.