Marsz pamięci Jana Pawła II

W 18. rocznicę śmierci polskiego papieża w Sierpcu odbył się marsz pamięci, będący równocześnie marszem w obronie świętości Jana Pawła II.

Organizatorem wydarzenia była Parafia św. Wita, Modesta i Krescencji, a partnerami Powiat Sierpecki, Towarzystwo Patriotyczno-Historyczne Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda” oraz Zakon Rycerzy Świętego Jana Pawła II — Komandoria Płocka. Patronat honorowy objął starosta sierpecki Andrzej Cześnik. Pomysłodawczyniami marszu i tymi, które doprowadziły do tego, że mógł się on odbyć, były Teresa Jankowska i Hanna Wierzbowska.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele farnym. Później wierni, niosąc flagi, transparenty, zdjęcia i lampiony, przeszli ulicami miasta pod tablicę upamiętniającą Jana Pawła II. Słuchano fragmentów kazań polskiego papieża, śpiewano pieśni, m.in. „Barkę”. Pod tablicą złożono kwiaty i postawiono znicze. Odbyła się też wspólna modlitwa i zaśpiewano „Rotę”. — Dziękuję wszystkim, że byliście i mogliśmy razem śpiewać, wysłuchać słów Jana Pawła II, wspólnie się pomodlić. To piękne nasze świadectwo — powiedział proboszcz ks. Sławomir Zalewski.

M.