Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Lekcja matematyki z doktorem Andrzejem Pankowskim

Lekcja matematyki z doktorem Andrzejem Pankowskim

3 października 2018 r. uczniowie klasy 3 b i 2 a Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego uczestniczyli w nietypowej, ale bardzo interesującej lekcji z matematyki.

W Auli Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku, w ramach planowych zajęć z przedmiotu matematyka dla studentów pierwszego semestru kierunków Budownictwo i Inżynieria Środowiska, licealiści wysłuchali wykładu na temat „Rozszerzenie zbioru liczb rzeczywistych”. Dr Andrzej Pankowski nawiązał do zbiorów liczbowych i działań wewnętrznych w zbiorach, a następnie przedstawił postać algebraiczną i trygonometryczną liczb zespolonych.

Wykład wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży. Oprócz wartości merytorycznych, umożliwił słuchaczom zapoznanie się ze sposobem prowadzenia zajęć na studiach wyższych, a także pozwolił przybliżyć warunki studiowania na Politechnice Warszawskiej Filia w Płocku. Zaletą tej inicjatywy była możliwość bezpośredniego kontaktu przyszłych maturzystów ze studentami pierwszego roku oraz z absolwentami naszego liceum, którzy obecnie pracują na uczelni w Płocku.

A oto wypowiedzi niektórych z uczestników wykładu z naszego liceum:

Dzięki tej wycieczce zobaczyłem, jak wygląda nauka na studiach. Wykład był ciekawy. Warto było jechać”.

Wykład był bardzo interesujący i chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz”.

Wykład z zakresu liczb zespolonych był poprowadzony w sposób zrozumiały i ciekawy”.

BYŁO SUPER ”.

Organizatorem wycieczki była pani Beata Zdrojewska – nauczyciel matematyki.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content