Konkurs Rzutów Karnych – „Wakacje na Orliku 2021”

W dniu 13 lipca 2021 roku na terenie orlika w Sierpcu został rozegrany Konkurs Rzutów Karnych. Do Konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 18 drużyn trzyosobowych. Organizatorem konkursu był Animator Sportu – Łukasz Wróblewski oraz Bogdan Bartnicki.

Konkurs został przeprowadzony systemem brazylijskim ( dopiero druga przegrana decydowała o odpadnięciu z dalszej rywalizacji). Po rozegraniu 30 spotkań turniejowych przyszedł czas na dwa półfinały, a następnie mecz o 3 miejsce oraz wyczekiwany Wielki Finał. Konkurs polegał na oddaniu z każdej drużyny zawodnikowi po jednym uderzeniu na bramkę. Jeśli ta seria nie przyniosła rozstrzygnięcia, strzelano na bramkę do momentu, aż ktoś pierwszy nie trafi. Drużyny przyjęły nazwy krajów uczestniczących w Mistrzostwach Europy.

Patronat honorowy nad całym wydarzeniem objął Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik.
Wyniki półfinałów:
Portugalia – Anglia 0:1
Belgia – Czechy 3:4
Mecz o 3 miejsce:
Belgia – Portugalia 3:2
FINAŁ:
Czechy – Anglia 2:1
Składy drużyn:
Czechy (Szymon Żuchowski, Szymon Tułodziecki, Wiktor Penszyński)
Anglia (Krzysztof Dąbrowski, Bartosz Krzywkowski, Mateusz Kamiński)
Belgia (Kuba Hejne, Ksawery Krulczyk, Alan Dębowski)
Portugalia (Krzysztof Szafrański, Daniel Sobczak, Damian Rokitowski)