Już od kwietnia Punkt Obsługi Przyłączeń w Sierpcu

W dniu 15 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie Starosty Sierpeckiego, Mariusza Turalskiego i Dyrektora Generalnego płockiego oddziału Energi – Operator, Michała Magdziarza. Systematyczne kontakty gospodarza powiatu i władz oddziału spółki energetycznej są niezwykle cenne dla sprawnego wdrażania zamierzeń inwestycyjnych, planowanych do realizacji na tym terenie.

Dyrektor Energa-Operator Oddział w Płocku, Michał Magdziarz poinformował, że w pierwszej kolejności w siedzibie Rejonu zacznie pracować Punkt Obsługi Przyłączeń. Tym samym już od początku kwietnia mieszkańcy będą mogli na miejscu załatwiać wszelkie formalności związane z przyłączeniami obiektów do sieci energetycznej. Pozostałe obszary będą uruchamiane systematycznie do pierwszej połowy roku.

W zakresie omawianych planów inwestycyjnych przygotowywana jest procedura przetargowa na projekt w gminie Rościszewo. Przebiegająca tam linia niskiego napięcia o długości 730m zostanie zdemontowana, a w jej miejsce ułożona zostanie linia kablowa, mniej narażona na awarie związane z warunkami pogodowymi, co zdecydowanie poprawi niezawodność dostaw energii dla okolicznych mieszkańców. W ramach zadania zmodernizowanych zostanie także 8 szt. przyłączy oraz wybudowane zostaną 2 szt. złącz do zasilenia nowych klientów.

Starosta Sierpecki Mariusz Turalski wyraził zadowolenie z ambitnych planów inwestycyjno-modernizacyjnych planowanych przez płocki oddział Energa – Operator. Swoje podziękowania skierował do Dyrektora Michała Magdziarza oraz do Posła RP Waldemara Olejniczaka za zaangażowanie w przywrócenie w Sierpcu Biura Rejonu Dystrybucji Energa-Operator.